Aktuálně

Zemědělské rozbory

  zemědělské rozbory copynabídka copy

Světový den vody 2018

Příběh vody i ten náš se zdá být prostý, pro nás je však velmi cenný a trvalý…

 

Světový den vody připadá každoročně na 22. března. S letošním podtextem „Příroda pro vodu“ se naskýtá otázka: Lze problémy s vodou vyřešit v technicky vyspělém 21. století s využitím nástrojů, které nám nabízí příroda sama?

 

Již celé čtvrtstoletí si lidé na celém světě připomínají význam vody jako základní součást životního prostředí a jeden z nejcennějších přírodních zdrojů.
Stejně tak naše společnost ENVIRO-EKOANALYTIKA, s.r.o. se již 25 let ubírá cestou tvorby a ochrany životního prostředí.

 

číst více...

Nečekejte na déšť !

Poptejte u nás vrtanou studnu :-) 

enviro
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kompletní nabídka na "Vrtané studny"

ENVIROCUP 2017 21. 10. 2017

V sobotu za krásného podzimního počasí se konal poslední závod letošního vytrvalostního seriálu ENVIROCUP 2017. Tímto závodem byl koloběh dvojic, který se konal na 25 km dlouhé a velmi členité trati kolem Velkého Meziříčí. V letošním závodě nastoupily více než čtyři desítky dvojic v kombinaci muž a žena, jejichž úkolem bylo zdolat trasu společně na kole a během. Letošní výsledky opět posunuly celkovou úroveň závodu k vítězným časům hluboce pod dvě hodiny.

Celkově se ve třetím ročníku seriálu ENVIROCUP 2017  zúčastnilo více než 450 závodníků v 18-ti kategoriích, od nejmenších dětských ve věku 7 až 9 let až po seniorské ve věku 70+. Soutěže probíhaly postupně od jara v sedmi akcích, v Kamenné, Velkém Meziříčí, Velké Bíteši a Křižanově. Z hlediska pestrosti byly zastoupeny klasické běžecké závody včetně velkomeziříčského půlmaratonu, terénní závod kol MTB, koloběh, duatlon a triatlon. Rok od roku je vidět celkově stoupající trendy výkonů v jednotlivých kategoriích a intenzivnější příprava na závody. V sobotním večeru proběhlo po uzavření výsledků koloběhu v areálu scvm i vyhlášení výsledků ročního seriálu v jednotlivých kategoriích. Kompletní přehled lze najít na webové adrese :  www.envirocup.cz.

Závěrem je potřeba poděkovat všem aktivním závodníkům, kteří se akcí zúčastnili, dále sponzorům a zejména dobrovolným pořadatelům, kteří ve svém volném čase organizovali jednotlivé závody i celý seriál. Snad se podaří i v příštím roce na tuto tradici dále navázat a pokračovat v podpoře místních sportovních aktivit. 

IMG 20171021_134023

IMG 20171021_162458

Nahoru